!css

Dobre praktyki, które warto stosować

Upewniaj się, że jesteś na bezpiecznej stronie

Sprawdzaj pisownię adresu internetowego widniejącego w polu adresu Twojej przeglądarki.

Używaj silnego hasła

Sprawą zasadniczej wagi jest umiejętność doboru silnego hasła, to znaczy takiego, które trudno odkryć stronie trzeciej (np. nie posługuj się w haśle Twoją datą urodzenia).

Zanim klikniesz w link, pomyśl

Jednym z najpowszechniejszych typów ataków mających na celu oszukanie użytkowników internetu i kradzież ich danych osobowych polega na przekonaniu ich do kliknięcia w link zawarty w wiadomości. Takie linki mogą łączyć się ze złośliwymi stronami internetowymi. Zamiast klikać w link powinieneś ręcznie wpisać adres danej strony w pole adresu przeglądarki.

Zachowuj ostrożność i zastanów się zanim użyjesz podejrzany adres e-mail lub otworzysz załącznik

Jedną z najskuteczniejszych metod rozsyłania złośliwego oprogramowania jest wykorzystywanie załączników do wiadomości e-mail. Aby uchronić się przed tym zagrożeniem, nigdy nie otwieraj załącznika otrzymanego od kogoś, kogo nie znasz.

Uważaj, żeby nie ujawniać danych osobowych

Zdecydowanie zaleca się, aby nigdy nie ujawniać swoich danych osobowych - ani ustnie, ani na piśmie, ani za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nigdy nie podawaj danych osobowych/szczególnie chronionych (takich jak dane dotyczące konta bankowego) na stronach internetowych nie udzielających wszystkich niezbędnych gwarancji.

Prosimy mieć na uwadze, że Societe Generale nigdy nie napisze do Ciebie na Twój prywatny adres e-mail prośby o połączenie się z Twoją bezpieczną stroną ani nie poprosi Cię o hasło do Twojego konta bankowego czy o PIN Twojej karty bankowej.